Sara Lygum deler vigtig besked til ‘3xBeliggenhed’-fans

Nicolai H

5 dage siden

|

20/03/2025
Kendte
De fire værter: Dilsad Sahin, Sara Lygum, Camilla Rubæk og Christian Borregaard. Foto: Morten Routh Sørensen / TV 2
De fire værter: Dilsad Sahin, Sara Lygum, Camilla Rubæk og Christian Borregaard. Foto: Morten Routh Sørensen / TV 2
Fans af det populære boligprogram bør læse dette.

LIGE NU LÆSER ANDRE OGSÅ

Boligjagten på TV 2 fortsætte.

Efter endnu en sæson med huskøb, kompromiser og begejstring foran plantegninger, kan seerne nu se frem til endnu mere 'Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed'. Vært Sara Lygum har netop afsløret, at hun har sagt ja til at fortsætte, og programmet kører videre med de fire værter.

Den seneste sæson bød på et nyt kapitel i programmets historie, da to nye ejendomsmæglere trådte ind på skærmen. Camilla Rubæk fra Sydsjælland og Dilsad Sahin fra hovedstadsområdet blev en del af værtsgruppen, hvor de sammen med de erfarne værter, Sara Lygum og Christian Borregaard, har hjulpet boligkøbere med at finde drømmehjemmet.

Med den seneste sæson veloverstået har mange spekuleret på, om der er mere på vej. Det kunne Sara Lygum bekræfte til TVPRISEN:

"Jeg elsker stadigvæk at lave det. Jeg har lige sagt ja til at lave noget mere, så jeg bliver hængende endnu," sagde hun til BILLED-BLADET.

Selvom der stadig er detaljer, der ikke er faldet helt på plads for den kommende sæson, står det klart, at de fire værter fortsætter. Ifølge Sara Lygum vil der dog altid være små justeringer, når en ny sæson ruller over skærmen:

"Det er jo altid sådan, at når man prøver noget nyt af, er der noget, man synes er rigtig godt, og så er der ting, man vil finjustere. Så jeg tænker, at der automatisk, når der kommer en ny sæson, sker ændringer. Hvis man ser tilbage på, da jeg startede for snart 12 år siden, håber jeg også, der er sket en udvikling."

Hvornår seerne kan tune ind på endnu en sæson af 'Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed', er endnu uvist.