Billedet er så sandelig med til at understøtte den formelle mening om, at Australien er en feriedestination fra det helvedeste helvede.
På billedet kan man nemlig - måske - se et dødsensfarlig dyr som har fundet vej til sengen, som deres datter sover i.
Og hvis du ikke kan finde dyret, så lad os bare få dét af vejen.
For i sengen fandt man en slange, som endda en giftig en af slagsen, og som snildt kunne have taget livet af deres datter, havde de lagt hende til at sove, skriver UniLAD.
Heldigvis kan man altid kontakte et hold eksperter, som kan hjælpe med at fjerne den uønskede gæst, som også var tilfældet her, da Snake Catchers Brisbane & Gold Coast kom forbi hjemmet.
Det er selv samme virksomhed, som delte et billede af slangen for at se, hvor mange der ville være i stand til at spotte den.
"Denne meget giftige rødbugede sorte slange blev flyttet fra et barns seng i morges i Jimboomba efter at have forsøgt at blande sig med noget nusseklud."
Med hensyn til, hvordan slangen endte på barnets værelse, menes det, at den kom ind gennem en åben dør i huset.

Foto: Privat
Siden billedet blev delt, er det udelukkende strømmet ind med flere og flere kommentarer.
"Jeg har ikke travlt med at flytte dertil," skriver en.
"Det var det. Jeg flytter," skriver en anden.
"Fandeme nej!!! Niks, niks, niksenbiksen," skriver en tredje.